logo
Miresevini ne L'a Muse
+355 68 352 5955
lamusedurres@gmail.com
Rr. "Pavaresia", Plazh, Durres.
Instagram Feed
Search

Ambienti i L'Amuse

L’Amuse është një destinacion i ri për të provuar një kuzhinë të huaj.
E konceptuar në një format ndryshe, ambientet tona janë të hapura për të gjithë ata që guxojnë të eksplorojnë shije të reja të përgatitur nga shefat tanë të huaj!

Capture
lamuse2
Capture

L’Amuse Durrës, si një udhëtim i shpejtë mes luksit, cilësisë dhe shërbimit cilësor!

Në zemër të Durrësit, janë hapur prej Majit 2022, dyert e një hapsire të dedikuar argëtimit cilësor.

E konceptuar si një arratisje larg zhurmës dhe pranë cilësisë, L’Amuse është zgjedhje e parë dhe e përhershme e klientëve që vijnë dhe nuk largohen më.

Një ndërthurje e shijes italiane dhe japoneze, kuzhina e L’Amuse ka në strukturë shefat nga Italia, Brazili dhe Shqipëria.

Në menu do të gjeni varietetet më cilësore të sushit në qytet të gatuara nga peshku i freskët dhe produktet bio. Ndërsa gatimet tradicionale dhe moderne italiane janë të servirura vetëm nga produktet italiane.

Një pikë e fortë dhe e parezistueshme janë cocktail-et italiane nga barman Italian, më i famshëm në qytet i cili lundron nëpër shije të reja mes alkoolit cilësor dhe opsioneve të reja.
Duke sfiduar të zakonshmen, restoranti mirëpret me përkushtim për të eksploruar shije të reja dhe autentike. Padyshim një zgjedhje e parë dhe e përhershme në çdo arratisje të shpejtë për tu mbushur me energji positive.

Rollin' into sushi heaven!

Sushi

Sushi është një pjatë tradicionale japoneze me oriz të përgatitur me uthull, zakonisht me pak sheqer dhe kripë, të shoqëruar me një sërë përbërësish , të tilla si ushqime deti, shpesh të papërpunuara dhe me perime.

Zbuloni lumturinë me Futomaki.

Futomaki

Futomaki përbëhet nga oriz i mbështjellë me letër alge dhe në mes te tij mbushet me një përbërës që mund të jetë peshk ose një lloj tjetër ushqimi deti, si dhe ingrediente te tjere për shije.

Temaki ynë është përzierja perfekte e shijes, teksturës dhe kënaqësisë!

Temaki

Temaki është një nga llojet më të lehta të sushit për t’u bërë pasi nuk kërkon as bamboo. Gjithçka që ju nevojitet është gjysma ose çerek fletë nori me një shtresë orizi të shtrirë sipër. Më pas , mbushjet – ushqim deti, perime, çfarëdo që ju pëlqen – pas së cilave nori rrotullohet me kujdes nga këndi i poshtëm në këndin e sipërm në një forme koni.

L'Amuse

Rezervo tani!

sq